STYL FOTOGRAFOWANIA

Znam swój sprzęt i jego możliwości, ufam sobie i umiejętnościom zdobytym przez lata. Staram się nie spoglądać w ekran aparatu po każdym ujęciu aby nie umknęły mi cenne chwile, gdyż nie będę miał ponownej okazji do powtórki ujęcia. Nie wybaczył bym sobie gdybym zawiódł zaufanie którym mnie obdarzono, ufając w mój profesjonalizm.

KONTAKT I EMOCJE

Nigdy nie ignoruję osób z którymi współpracuję w tym wyjątkowym dniu stajemy się przyjaciółmi aby nasza współpraca była w 100% naturalna i perfekcyjnie oddała rangę dnia. Nikt nie może czuć się skrępowany moją obecnością. Tylko wtedy reportaż będzie taki jak sobie wspólnie zaplanujemy. Uśmiech i ekspresja na zdjęciach znaczy dużo więcej niż najlepiej wyretuszowane i wyedytowane smutne zdjęcie. Nigdy nie zmuszam nikogo do uśmiechu podskakując jak „małpka”, opowiadając dowcipy, czy też robiąc śmieszne miny, gdyż sztuczny uśmiech nie odda w żadnym wypadku piękna danej chwili.

DOŚWIADCZENIE I WYTRWAŁOŚĆ

Weterani fotografii posiadają umiejętności przewidywania gdzie i kiedy wystąpi ważne wydarzenie - nic bardziej mylnego. Uchwycenie decydującego momentu to splot szans, okoliczności oraz wyobraźni i kontaktu z ludźmi. Beztroski śmiech jest zaraźliwy i powoduje że nawet pochmurna deszczowa sceneria z ponurym i szarym tłem stworzy nam niezapomniany i pełen ekspresji kadr. Wielu fotografów chowa aparat gdy tylko orientuje się, że jest obserwowana przez uczestników przyjęcia. Ja nadal komponuję kadr gdyż wiem, że za chwilę zapomną Oni o mojej obecności i zaczną zachowywać się naturalnie pozwalając mi jednocześnie uchwycić „błyskawicę” która może się okazać warta oczekiwania i uporu jaki poświeciłem.

FOTOGRAF INTRUZ ?

Nie wszyscy lubią i dają się swobodnie fotografować. Zawsze staram się uśmiechać do osób fotografowanych. To pomaga rozluźnić się Im i poprawić im nastrój. Jak już napisałem wcześniej staram się budować miłą i życzliwą atmosferę będąc jak to nazwałem „przyjacielem” a nie intruzem czyhającym na ujęcie niczym paparazzi z gazet plotkarskich…

GODZINY PRACY

Począwszy od kosmetyczki i fryzjerki przez późniejsze przygotowania w domu Pani i Pana młodego a zakończywszy cały reportaż około godziny 1:00 po zakończeniu oczepin otrzymujemy przepis na niezwykle dynamiczny dzień z życia fotografa ślubnego.

MIEJSCA REALIZACJI PLENERÓW

Plenery to niezwykle wdzięczny rodzaj fotografii, poukładany, spokojny bez pośpiechu i tak naprawdę każde miejsce jakie uzgodnimy wspólnie będzie doskonałe aby wykonać reportaż.

CZY POSIADAM UPRAWNIENIA DO FOTOGRAFOWANIA W KOŚCIELE

Posiadam uprawnienia Kurii Biskupiej na fotografię ceremonii ślubnych oraz wiem jak zachować się aby nie rozpraszać modlących się w kościele.

MIEJSCE ŚLUBU W ODLEGŁEJ CZĘŚCI POLSKI TO PROBLEM?

Miejsce nie jest problemem, będę wszędzie tam gdzie Wy.

UBIÓR - T-SHIRT CZY KRAWAT?

Preferuję ubiór elegancki jednak dopasowany do obecnych trendów.

JAK ZAREZERWOWAĆ TERMIN?

Jeżeli zainteresowała Państwa moja oferta zapraszam serdecznie do kontaktu telefonicznego bądź e-mailowego w celu ustalenia daty i wszelkich szczegółów.

CZY ZDJĘCIA ŚĄ OBRABIANE KOMPUTEROWO?

Swoje zdjęcie wykonuje w najlepszym jakościowo formacie RAW, który w kolejnym etapie zostaje wywołany za pomocą programu graficznego (Adobe Lightroom lub Adobe Photoshop). Klient otrzymuje zdjęcia bardzo starannie wyselekcjonowane i obrobione, lecz bez nadmiernej ingerencji w zapisany przez aparat obraz, dla mnie liczy się naturalność i realność.

OBSŁUGA CHRZTÓW, BIERZMOWAŃ I KOMUNII

Nie, wykonuje także zdjęcia na chrztach, komuniach, imprezach firmowych i okolicznościowych, różnego rodzaju event'ach, sesjach plenerowych, rodzinnych i dziecięcych.

ILE MUSZĘ CZEKAĆ NA MATERIAŁ?

Proces przygotowania fotografii, albumu/fotoksiążki i prezentacji jest dużo bardziej czasochłonny niż samo wykonywanie zdjęć. Niemniej jednak wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom termin maksymalny jaki zakładamy to od 14 do 20 dni od zakończenia ostatnich zdjęć, jednakże prawie zawsze materiał zdjęciowy jest gotowy po upływie około dwóch tygodni. Tyle zajmuje profesjonalne przygotowanie materiału. Jeśli ktoś zobowiązuje się oddać Wam gotowy materiał po 3-5 dniach, możecie mieć uzasadnione wątpliwości co do jego jakości.